Giełda Binance – opinie i recenzja 2019. Czy Binance jest bezpieczną giełdą?

Najważniejsze cechy

 • Binance to najbardziej popularna giełda na świecie w roku 2019
 • Dyrektor generalny Changpeng Zhao posiada duże doświadczenie na rynku kryptowalut
 • Rejestracja nie wymaga weryfikacji i jest darmowa
 • Giełda nie obsługuje FIATów

Na skróty:

Co to jest Binance?

Binance to giełda, która w krótkim czasie osiągnęła ogromną popularność i wysokie obroty handlowe. Powstała ona w 2017 roku jako projekt typu ICO (finansowanie społecznościowe) a już w następnym roku osiągnęła status największej platformy transakcyjnej na świecie, z 24-godzinnym obrotem handlowym wynoszącym około 1 miliarda dolarów, (dane z CoinMarketCap). Tak dynamiczny wzrost popularności serwis zawdzięcza głównie obsłudze ogromnej ilości kryptowalut oraz niskim opłatom transakcyjnym. Wystarczy dodać, że Binance jest bardziej rentowną firmą niż największy niemiecki bank Deutsche Bank! W pierwszym kwartale 2018 roku Deutsche Bank, największy niemiecki bank i jedna z wiodących europejskich instytucji finansowych, odnotował zysk w wysokości 146 milionów dolarów. Binance natomiast, największa na świecie giełda kryptowalut, odnotowała zysk w wysokości 200 milionów dolarów.

Giełda ta zarejestrowana jest w Hongkongu, choć Binance w tej jurysdykcji zderzyło się z organami nadzoru rynku papierów wartościowych (prawdopodobnie z powodu poluzowanej polityki weryfikacji użytkowników) i wszystkie znaki na niebie wskazują, iż wkrótce nastąpi przeniesienie tej jurysdykcji oraz otwarcie biura na terenie Malty. Po przenosinach na Maltę Binance planuje uruchomić pary handlowe typu “fiat – kryptowaluta”, co powinno skutkować wzmocnieniem statusu jednej z najpopularniejszych giełd kryptowalut na świecie. Obecnie bowiem jest to giełda “czysta“, bez możliwości zasilania czy też realizacji wypłat przy pomocy FIATów, a więc tradycyjnych walut (USD, GBP, EURO). Tylko kryptowaluty (bitcoin i altcoiny) mogą być więc zdeponowane i sprzedawane.

Wygląda więc na to, że Binance obierze ten sam kierunek, który niedawno z powodu podobnych problemów w Polsce obrał – BitBay, działający już z terytorium Malty. Malta to kraj mocno otwarty na nowinki technologiczne, wystarczy wspomnieć, że sam premier tego kraju na twitterze zamieścił wpis zapraszający Binance do swojego kraju:

 

Nasz polski premier może się tylko uczyć… Binance bierze również udział w tworzeniu zdecentralizowanego banku z siedzibą na Malcie dla całego sektora krypto.

Changpeng Zhao

Changpeng Zhao

Wróćmy jednak do naszej recenzji. Nazwa giełdy powstała z połączenia dwóch słów: Binary i Finance = Binance. Jej założycielem i dyrektorem generalnym jest Changpeng Zhao, z pochodzenia Chińczyk, którego rodzice wyemigrowali do Kanady, znana osobistość rynku kryptowalut występująca pod pseudonimem “CZ”.

Giełda ma charakter scentralizowany, chociaż Binance niedawno ogłosiło, że pracuje nad uruchomieniem zdecentralizowanej giełdy. Byłaby to wymiana i handel, której Binance nie kontroluje, ale po prostu tworzy dla niej oprogramowanie i zarabia na samych prowizjach.

Platforma jak i strona główna przetłumaczone są z j. angielskiego na kilka języków: chiński, koreański, rosyjski, hiszpański, francuski, niemiecki, wietnamski, turecki, niderlandzki, portugalski i włoski. Brakuje więc w tym zestawieniu języka polskiego.

Jeśli chodzi o nas, bardzo się staramy, aby nie być numerem jeden przez cały czas, ponieważ bycie numerem jeden stwarza czasem inne problemy, szczególnie w przypadku regulatorów. Regulatorzy lubią rozmawiać z numerem jeden. – Changpeng Zhao.

back to menu ↑

Rejestracja na Binance. Jak założyć konto? Instrukcja

W historii działania giełdy Binance zdarzały się okresy (np. styczeń 2018) kiedy rejestracja nowych użytkowników była zamknięta. Obecnie jednak rejestracja jest otwarta a dostęp do giełdy jest darmowy (bezpłatny dostęp do platformy).

Krótka instrukcja rejestracji konta w Binance.

  1. Wejdź na stronę Binance.
  2. Kliknij Register w prawym górnym rogu strony:

 1. Podaj w formularzu:
  • adres e-mail
  • hasło (musi mieć co najmniej 8 znaków i zawierać wielkie litery i cyfry.)
  • potwierdzamy hasło

i zaznaczamy zgodę na regulamin serwisu Binance. Jeśli pola zostały wypełnione prawidłowo, to przycisk “Register” przestanie być szary i staje się klikalny:

 

4. Po kliknięciu w przycisk “Register” jesteśmy następnie proszeni o rozwiązanie puzzli za pomocą slidera celem udowodnienia, że nie jesteśmy robotem (przesuwamy przyciskiem puzzel w odpowiednie miejsce).

5. Następnie na nasz adres mailowy podany podczas rejestracji przyjdzie wiadomość e-mail zawierająca link potwierdzający naszą rejestrację, który musimy kliknąć albo wkleić do przeglądarki celem ukończenia procesu rejestracji. I to już wszystko, teraz możemy zalogować się do serwisu.

 

6. Po zalogowaniu jesteśmy jeszcze proszeni o potwierdzenie zaznajomienia się z kilkoma informacjami związanymi z bezpieczeństwem konta:

 • upewnij się zawsze, że odwiedzasz stronę binance. Aby zapobiec atakowi phishingowemu zalecana jest instalacja aplikacji Netcraft Anti-Phising dostępnej na stronie www.netcraft.com
 • nie instaluj dodatków do przeglądarki, które twierdzą, że są powiązane z serwisem binance (za wyjątkiem Netcraft Anti-Phising)
 • nigdy nie dzwoń na numer do osoby, która twierdzi, że należy do zespołu obsługi klienta Binance
 • nigdy nikomu nie przekazuj swojego hasła lub kodu/klucza 2FA, włączając w to biuro obsługi klienta Binance
 • nigdy nikomu nie przesyłaj środków, kto twierdzi, że należy do zespołu obsługi klienta Binance

 

Po zatwierdzeniu powyższych informacji sugeruje nam się zwiększenie poziomu bezpieczeństwa konta poprzez włączenie Google Authenticatora  lub zabezpieczenia kodem sms. Z pewnością warto wybrać jedną z tych form zabezpieczeń.

Nie podajemy żadnych dodatkowych danych, jeżeli nie planujemy wypłacać więcej niż 2 BTC w ciągu 24 godzin to nie będziemy proszeni o weryfikację naszych danych osobowych.

 

back to menu ↑

Binance – jak wpłacić/wypłacić i kupować

Aby rozpocząć handel kryptowalutami na platformie Binance, musimy najpierw zasilić swoje konto. Jeżeli dopiero rozpoczynamy przygodę z kryptowalutami i nie posiadamy żadnych monet to powinniśmy najpierw zacząć od ich nabycia na giełdzie, która umożliwia jej zakup za pomocą fiatów (np. za pomocą polskiego konta bankowego). Najlepszym wyborem będzie zakup Bitcoina lub Etherum. Dlaczego? Ano dlatego, że większość kryptowalut na giełdzie Binance jest sprzedawana właśnie w parze z Bitcoinem (BTC) i Etherum (ETH).

Jeżeli jesteśmy już gotowi do zasilenia salda na koncie Binance, to  klikamy link “Deposits” w zakładce “Funds”:

 

Teraz wybieramy kryptowalutę, za pomocą której chcemy zasilić konto.

Na naszym powyższym przykładzie wybraliśmy kryptowalutę bitcoin. Generuje nam się indywidualny adres portfela bitcoin do wpłaty środków (możemy również skorzystać z kodu QR). Każda kryptowaluta ma indywidualne warunki zasilenia konta. Dla bitcoina wymagane jest osiągnięcie co najmniej 2 potwierdzeń w łańcuchu blockchain.

Po zasileniu konta możemy rozpocząć handel.

Nie ma limitów wpłat na Binance.

 

back to menu ↑

Platforma i handel

Udostępniona platforma Binance jest bardzo szybka, potrafi przetworzyć aż 1 400 000 zamówień na sekundę. Oferuje też ponad 150 altocinów, w tym wiele egzotycznych, które trudno jest znaleźć na innych giełdach.

Handel kryptowalutami na Binance zarządzamy za pomocą zakładki Exchange (lewy górny róg):

Platforma do handlu kryptowalutami oferuje 2 tryby działania: podstawowy (Basic) i rozszerzony (Advanced). Rozszerzony widok oferuje większą przejrzystość platformy oraz dodatkowe narzędzia (różnorodne indykatory służące analizie technicznej) dla bardziej zaawansowanych traderów. Wersja podstawowa posiada niewiele mniej funkcji i zawiera wszystko to co do handlu jest potrzebne. Wydaje się jednak, że wersja podstawowa powinna być bardziej przystępna dla początkujących traderów.

Po lewej stronie znajduje się wykres kursu ceny wybranej kryptowaluty a po prawej ostatnie zawierane transakcje i ich ceny. Na poniższym screenie zaznaczyliśmy również dwie strefy, strefę zakupu i strefę sprzedaży. Służą one do zawierania transakcji. “Limit” określa cenę z ostatniej zawartej transakcji na giełdzie a jeśli zależy nam na szybkim zakupie czy sprzedaży to możemy skorzystać z opcji “market”, która ustala cenę uśrednioną. Dodatkową opcją jest Stop-Limit, która służy transakcji zakupu/sprzedaży na określonym wcześniej poziomie ceny.

Inną ekskluzywną opcją jest możliwość złożenia oferty procentowej od naszego salda. Klikamy przycisk 25%, 50%, 75% lub 100% i przedmiotem naszej transakcji jest wybrana wartość procentowa salda, co znacznie przyspiesza proces zakupu lub sprzedaży. A jak wiadomo czas może mieć duże znaczenie w handlu kryptowalutami.

Kryptowalutami możemy handlować w parze z BTC, ETH, Tetherem (USDT) i BNB (Binance Coin).

Platformę możemy zainstalować również jako aplikację mobilną na systemy operacyjne OS App i Android.

Platforma oferuje również własnego coina (Binance Coin (BNB)), który umożliwia obniżkę prowizji oraz wymianę resztek z kryptowalut. BNB można bezproblemowo wymienić potem np. na bitcoin. Resztki możemy wymienić automatycznie za pomocą funkcji “Convert to BNB” (Funds => Balances):

back to menu ↑

Opłaty w Binance

Binance pobiera 0,1% prowizji od wszystkich transakcji. Jeśli zdecydujesz się opłacać transakcje za pomocą BNB (własnej monety Binance), to możesz uzyskać 50% zniżki prowizji do wysokości 0,05% za każdą transakcję, co czyni Binance jednym z najbardziej konkurencyjnych serwisów na świecie pod względem wysokości opłat. Wystarczy więc kupić BNB i trzymać na giełdzie, a opłaty w obniżonej wysokości będą pobierane z tego źródła.

back to menu ↑

Weryfikacja w Binance

Weryfikacja na giełdzie Binance nie jest obligatoryjna. Wynika to z tego, że Binance nie umożliwia transakcji za pomocą FIATów. Jako niezweryfikowani użytkownicy możemy wypłacić do wartości 2 BTC w ciągu 24 godzin.

Jeśli zweryfikujemy nasze konto, to nasz limit wypłat podniesie się do 100 BTC w ciągu 24 godzin.

 

back to menu ↑

Bezpieczeństwo

Dostęp do naszego konta oraz transakcji możemy zabezpieczyć za pomocą opcji notyfikacji smsowej lub aplikacji Google Auth (2FA) – uwierzytelnianie dwuetapowe od google. Ze względu na wysokie ryzyko hakowania kont na giełdzie włączenie jednej z tych opcji od razu po rejestracji konta jest wysoce rekomendowane.

Ogólnie, możemy przechowywać monety na giełdzie Binance zamiast na portfelu, ale nie jest to zalecane. Jeśli bowiem serwis Binance zostanie shakowany, lub ktoś uzyska nieautoryzowany dostęp do konta, to istnieje ryzyko utraty pieniędzy. Najlepiej jest przechowywać swoje monety w portfelu sprzętowym takim jak Ledger Nano S i wpłacać je na giełdę tylko wtedy, gdy chcemy dokonać za ich pomocą transakcji.

 

back to menu ↑

Support (wsparcie klienta)

Obsługa klienta odbywa się poprzez formularz kontaktowy. Dodatkowo, możemy przejrzeć FAQ, które zawiera odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Niestety, nie jest one zbyt rozbudowane i nie pomogło mi w znalezieniu odpowiedzi na moje pytania.

Niestety, ale również formularz kontaktowy nie jest zbyt szybko obsługiwany.

 

back to menu ↑

Program partnerski

Po zarejestrowaniu konta możemy przystąpić do programu partnerskiego Binance. Jeżeli z naszego polecenia osoba zarejestruje konto w Binance to od każdej jego transakcji otrzymujemy 20% tego ile wynosi prowizja Binance.

 

back to menu ↑

Podstawowe informacje

Binance - podstawowe informacje
Strona www www.binance.com
Rozpoczęcie działalności 2017
Kraj rejestracji Hongkong
Ilość obsługiwanych kryptowalut +150
Opcje wpłaty/wypłaty Kryptowaluty
Konto w polskim banku
Min. depozyt Brak
Max. depozyt Brak
Min. wypłata 0.002 BTC
Prowizje za wpłaty/wypłaty Brak
Prowizje za transakcje handlowe 0.1% od wszystkich transakcji, 0.05% w przypadku posiadania BNB
Obsługiwane języki angielski, chiński, portugalski, włoski, niemiecki, francuski, hiszpański, wietnamski, rosyjski, turecki, koreański, niderlandzki
Wsparcie urządzeń mobilnych
Rejestracja Rejestracja
Aktualne miejsce w rankingu 1
back to menu ↑

FAQ (Najczęściej zadawane pytania)

Czy Binance jest darmowy?

Tak, rejestracja na giełdzie jest bezpłatna. Serwis musi jednak na siebie zarabiać, dlatego płacimy prowizję za dokonane transakcje na giełdzie, choć w przypadku Binance prowizje te są bardzo konkurencyjne.

Czy można zasilić konto Binance kartą kredytową lub debetową?

Nie. Na tej giełdzie możesz jedynie zasilać i wypłacać za pomocą kryptowalut.

Jakie dokumenty są konieczne do weryfikacji?

Jeżeli zdecydowałeś się zwiększyć swój limit wpłat/wypłat to konieczne jest przesłanie:

 • Pełnego imienia i nazwiska
 • Screenu dowodu osobistego
 • Selfie ze zdjęciem ID i notatką “Binance”

9.2 Total Score
Wyśmienity!

Giełda Binance oferuje bezkonkurencyjne opłaty transakcyjne oraz bardzo szeroki wachlarz kryptowalut. Jeśli więc szukasz giełdy, która oferuje tani handel oraz dużą liczbę monet to Binance staje się mocnym kandydatem do założenia konta. Jest ono darmowe, więc warto je przetestować. Nie jest ono jednak rekomendowane dla osób początkujących. Pamiętaj jednak, aby korzystać z giełdy do handlu a nie do przechowywania swoich kryptowalut. Przechowuj swoje monety w portfelu sprzętowym takim jak Ledger Nano S. Giełda oferuje również własnego coina (Binance Coin (BNB)), który umożliwia obniżkę prowizji oraz wymianę resztek z kryptowalut. BNB można bezproblemowo wymienić potem np. na bitcoin. Jak kupić btc - krok po kroku dodać pytania i odpowiedzi w formie zwijanej

Bezpieczeństwo
9.5
Szybkosc wplat/wypłat
9.5
Ilość dostępnych kryptowalut
10
Działanie i funkcjonalność platformy
9.5
Wiarygodność firmy
9
Wysokość prowizji
10
Wsparcie klienta
7
PROS
 • Szybkość działania platformy
 • Zachowanie prywatności
 • Płynność handlu
 • Częste aktualizacje listy altcoinów
 • Zabezpieczenie konta poprzez 2FA (Google Authenticator) lub notyfikacje smsowe
 • Niskie prowizje
 • Szeroki wachlarz kryptowalut
CONS
 • Brak fiatów
 • Słaba reakcja supportu
 • Brak języka polskiego
Dodaj swoją opinię  |  Czytaj opinie i komentarze
We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Your total score

Compare items
 • Total (0)
Compare